Pahle Glad arbeidet også som pedagog og var tilnyttet Carte Blanche i oppstarten av kompaniet. Hun koreograferte for bl.a. Ballettverkstedet og Det Norske Teatret og turnerte og koreograferte for Rikskonsertene.
Hun var engasjert i fagforeningsarbeid gjennom hele karrieren. Blant annet gjorde hun en stor innsats for innføringen av pensjonsordning for danserne i Operaen. Gjennom en årrekke var hun også dansekritiker, både i VG, Ny Tid og Klassekampen.
Guri Pahle Glad var en markant personlighet i det norske dansefeltet gjennom flere decennier, fulgte dansekunstens utvikling tett og var tydelig tilstede i feltet lenge etter sin egen pensjonsalder.
Vi takker Guri Pahle Glad for alt hun har gjort for norsk dans, både på scenen og i kulissene. For alt hun har gitt oss av rike danseopplevelser og for all inspirasjon hun har gitt til dansekunstnere i flere generasjoner.
Bisettes fra Vestre gravlund, nye kapell tirsdag 6. januar kl 11.30.
Se en oversikt over produksjoner Guri Pahle Glad medvirket i, hos Sceneweb, her.
