De nominerte til den 28. Heddaprisen er offentliggjort

Hedda 2026
Norsk teater- og orkesterforening (NTO) presenterte i dag, 12. mai, nominasjonene til årets Heddapriser under en pressekonferanse på Nationaltheatret.

Gratulerer til alle nominerte!

Nedenfor har vi listet opp de som er tilknyttet dansekunst. Resten av de nominerte finner du her.

De nominerte for beste danseforestilling er Mehri/Boy av Sudesh Adhana, Shiraz av Armin Hokmi og Siya av Carl Aquilizan.

De nominerte for beste sceneprestasjon – dans er Irene Teisen i Sweet Spot av Harald Beharie, Magnus Myhr i Kauk av Magnus Myhr og Sudesh Adhana i Mehri/Boy av Sudesh Adhana.

De nominerte for beste barneforestilling er Oil-Dino-Du av Roza Moshtaghi og Ronak Moshtaghi og Vesenet av Pfitzenmaier/Stoltenberg/Kise (I tillegg: Bukkene Bruse begynner på skolen av Hålogaland Teater).

De nominerte for beste forestilling for ungdom er Romeo+Julie av fritt etter William Shakespeare, Produsert av Tigerstadsteatret (I tillegg: 22.juli – Vestland av Vibeke Flesland Havre, Produsert av Det Vestnorske Teateret og Gavdnjejuvvon – Drevet av av Anne Berit Anti, Produsert av Beaivváš Sámi Našunálateáhter).

Heddanominasjonene 2026 – Juryens begrunnelser kan du lese her.

Prisene deles ut under Hedda-dagene, den 14. juni. Les mer her.


Pil til toppen